>
LETERSISHQIP
Poet Anonim

Plaget E Dashuris

Eh, ta dish sa shum te dua!!!
A e din sa e sa her jam zgjuar naten e kam kriju per ty?
A e din sa her per nje merzitje te vogel me lot i kam lag kto sy?
A e din se dita nuk lind e as diell nuk ndricon nqs sms ty nuk te dergoj?
A e din se po sme shkrujte ti nata ska ardh se dielli nuk perendoi?
... A e din qe dhe shiu esht i ngurt para teje e nuk me lag kur jam me ty?
A e din se qielli vrenjtet e lujta vyshket nese merzitemi ne te dy?
A e di?...e din se sa te dua, sesa castet me ty i deshiroj?
A e di se cdo nate ndjej dridhje ndjej munges e them ku je o shpirt te te perqafoj?
A e din sa do ta dhuroja nje puthje nese pran meje do ishe?
A e din se nqs jam me ty gjith boten do kisha e ndoshta dhe ti do e kishe? Jo pra nuk e din. . .ende ka shum per te then, ka shum per te shprehur, shum per te degjuar. . .ateher do e kuptosh nese nje shpirt i bardh i pademtuar me par te mbron me fanatizem brenda saj?te nxjerr anet me pozitive te mundshme, e atyre negative su kushton vemendje.a e di se diku ekziston dikush qe e mban aq fort te fshehur zemren tende..ti di dicka, por serish nuk mjafton. . .duhet kohe ta kuptosh, duhet vemendje ta perceptosh...se din askujt vec meje se cfar je ti per mua, e sme mbetet gje tj vecse te kendoj refrenin "eh ta dish sa shu te dua"!!!