>
LETERSISHQIP
Serael

Mori Fund

Te enderroja e takimin me ty me padurim prisja
Dhe si shume ne piedestal, femer, te ngrija
Nga pritja e stermunduar mendjen vrisja
Nese me nje buqete me lule akullin tend do te shkrija.

Po ja qe te takova, jo nje here por shpeshhere
Dhe akulli sikur shkriu nga pak
Midis nesh sec filloi te vinte nje ere
Drejt meje mos bej me sikurse nje hap!

Takimi i fundit, shkaku poezise valle
Me beri me ngut duart ti laja ne fund
Sikur te kisha ardhur ne shtepi nga nje funeral
Ja dhe kjo historia jone mori fund!

Se ti veten si lecke perdor
E je fajtorja se perse femrat shahen
Ndrro ore se Diellin po humbet o sorre!
Nga takimet me ty te gjithe duhet te lahen!

E qahesh pastaj se dashurine nuk gjen
Kur ti qejfin e pelqen me “like”
Ne per ty “like” me dashurine vlen
Mos kerko me respekt per veten.

Dhe largohu sa me larg nga une
Se astma me fillon, afer po me erdhe
E nga ty mezi marre fryme
Qelbesh ere si nje sorkadhe
E ngordhur.
05/11/2018

DËRGOI: