>
LETERSISHQIP
Simona Shalcanj

Historia Jone

Kjo histori ka pak kohe qe ka filluar...
flisnim shume dhe ti, me bere per vete!!
Nje histori qe jane te pakte ata qe e jetojne...
nje histori me miliona kilometra larg, qe na ndan ne te dyve.
Nje histori qe perjetohet larg njeri-tjetrit, duke komunikuar
thjeshtesisht nepermjet nje telefoni, pa patur fytyren tende
perpara syve te mi!!...
Por...kjo histori me mesoi "dashurine e perjetshme" & "dhimbjen e pafundme"!!
Momentet qe deshiroja te isha me ty, per gjithe jeten time, momentet pasionante.
momentet e paharrueshme qe kane ndezur zjarr ne kujtimet e mia...
Momentet qe shume pak njerez mund ti ndreqin.
Momentet qe rashe ne pafundesine e Dashurise...
Por ka edhe momente te pafundme trishtimi!!
Momentet ne te cilat vdes edhe drita e fundit e shpirtit tim, momentet ne te cilat
deshiroja te ndryshoja Boten per te pasur prane meje, momentet ne te cilat doja
te ikja nga ketu qe te vija per tek ty.
Momentet ne te cilat do doja te sfidoja "Boten" qe te mos te humbisja!!!...
Momente ne te cilat mbyllesha ne dhomen time, dhe doja qe ti jepja me miliona
pergjigje, milionave pyetjeve qe i beja vetes time!!!...
Nje histori ka gjithmon Dashuri & Vuajtje!!!...
Tani mendoj qe e gjithe kjo mbaroi...
Mbase do jete me mire keshtu, mbase do vije nje dite qe e gjithe kjo histori
te vdese brenda meje...
Por dije nese ndonje dite do te doje te fillosh cdo gje nga e para & nese te rilind
Dashuria qe ishte...une do te jem gati qe ta rifillojme!!!...