>
LETERSISHQIP

Asmira Reka

Ke shume kend qe te ndihmon,
Po nuk I ke ata qe zemra ti don,
qe syri ti kerkon,
qe veshi don ti degjoj
Ende 5 vjeqar, me buzeqeshje, te tretur
Ende nuk e diin se Jetim ke mbetur.
Nje fatkeqsi e hidhur, jeten ta ndryshoi.
Bota jote krejt mbrapsht rrotulloi..
Ky muaji Shkurt per Ty shume I gjate
Te priu nje fat qe askush se ka dashte, ,
Trupi yt I njome qendron pa rrezuar,
Meendja jote asgje s'ka kujtuar
Do kalojne vitet do kuptosh te verteten,
Se muaji shkurt ta nxiu Jeten.
Do te jetosh patjeter, tjeter zgjidhje s'ke,
Do ti kujtosh ata qe nen dhe I ke.
Dua te shkruja shume per Ty
, por nuk mjafton nje lete,
, dhimbja jote e madhe kurre s'ka per tu tretur.
, , . Zoti te ndihmof… Dimrat ti beftt Pranvera
E stina me e dashur per Ty qofte Vera…

DËRGOI: