>
LETERSISHQIP
Simona Shalcanj

Sa Bukur

Sa bukur kur ti je prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh zemer ti me puth si engjell!
Zemer dua te te them se cdo gje merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!