>
LETERSISHQIP
Gentian Ademaj

Dashuria Te Ben Femije

Nis e flasim, fillojme e shkruajme
jami si qenie te dashuruar
naten vone, gjumi sna merr
emocioni ndjenjat si fsheh

yjet sonte po shkelqejne
endrrimtari rrugen ka nisur
ne te dy aspak nuk flejme
gjumin sonte e kemi braktisur

fillojme e shfaqim deshirat tona
te mbuluar nen heshtjen melodike
e gjithe nata eshte e jona
dita shndrrohet ne historike

nuk ka rendesi ora dhe koha
mjafton bashke, ne te jemi
nuk na tremb shiu, as bora
njeri tjetrin kur e kemi

se cfar sshihet eshte hyjnore
njesoj si e jona dashuri
rrime e luajme ne me fjale
vertet dashuria na ben femije.