>
LETERSISHQIP
Simona Shalcanj

Dua Cdo Gje Tenden

Me ka marre malli per ty, te dua me shume se Cdo njeri tjeter ne bote, po qaj cdo dite dhe cdo nate, nuk e di se si do ja bej, a do vazhdoj gjithmone te merzitem keshtu, a gjithmone do te kete lot ne syte e mi per ty, dua cdo gje tenden, ti dua syte e bukur, floket e tu, fytyren tende si engjell, zerin tend te mbel, i dua buzet e tua, trupin tend te bukur, e dua cdo sekond qe kemi kaluar bashke, dhe me ka marre malli shume per keto te gjitha.kur them se dua cdo gje tenden them vertete per cdo gje tenden, tani qe nuk te kam me me ka mbetur nga ti vetem kujtimi, me kane mbetur vetem lotet vuajtja dhe dhimbja qe spo mbaron kurre, tani qe nuk te kam ty prane un jam e dashuruar me lotet qe i derdh per ty jam e lidhur ngusht me dhimbjen qe ndjej nga mungesa jote, po qaj dhe jam e lumtur sepse keto lote po derdhen per ty, e di se eshte pak e cuditshme, dhe ndoshta nuk e kupton po un keshtu ndjej, je vetem ti ne zemren time, kujtimi jot nuk po lejon qe un te vazhdoj perpara edhe pse mendoj se nuk dua te vazhdoj sepse me pelqen ti kujtoj ditet qe ishim bashke.kur ti ishe cdo gje ishte e bukur dhe un isha e dashuruar me jeten sepse jeta ime ishe ti, gjdo buzeqeshje qe vinte nga un vinte nga ti, kisha parajsen perpara meje dhe e doja shume, isha e lumtur.tani qe ti ke ikur mua me ka mbetur vetem erresira vetmia frika vuajtja dashuria qe kam per ty qe po me detyron ta vazhdoj jeten, te dua drita ime, tani kam nga ti vetem kujtimet e bukura qe po me mbysin nje erresire te pafund, nje buzeqeshje te vyshkur ne buze dhe nje lot ne sy qe vazhdon te rrjedhe gjithmone, e dua erresiren qe kam nga ti e dua vuajtjen qe po kaloj, te dua ty dhe dua cdo gje qe vjen nga ti moj drita ime, po veten nuk e dua me.te puth me mall zemra ime. dua cdo gje tenden.