>
LETERSISHQIP

Dashnija

Me thone shoket se jam i dehur,
se te dua ty si i cmendur,
por une dy fjale vec dua ti them,
mos ngo boten per mu, se te genjen.

Ti don tjetrin qe ka veture,
por ai me ty ben aventure,
jepma fjalen se ma s'do ta takosh,
se ai te ban qoshe me qosh.

Hapi syte mire, degjom njehere,
dhe shijoje pranveren pranvere,
se kur te len me gishta n'goje,
atehere do bindesh, se me ty e pat vec loje.

DËRGOI: