>
LETERSISHQIP
Gentian Ademaj

Merri! Te Gjitha Merri

Merri! te gjitha merri
mos me ler asnje kujtim
harro qe te dashurova
harro qe ishe shpirti im

largohu nga une pergjithmon
gjithnje te jete largesia
si endacaku kur rrugen fillon
kete fund kishte dashuria

te desha, sme deshte ska rendesi
arratine te lutem merre nga une
merri me vete endrrat qe thurem
harro qe te deshta shume

do vazhdoj i vetem te eci
mbi gjethet e rena ne trotuar
nga ti as nje kujtim te mos mbesi
ne zemren time mos te kesh vendin e par

do kerkoj ne kete bote
diku per mua do gjendet lumturia
dhe sdo kete, vaj e lote
sepse me humbi dashuria

merri! te gjitha merri
asnje kujtim te mos kete
diku gjendet lumturia ime
diku eshte dashuria e vertet.