>
LETERSISHQIP
Gentian Ademaj

Me Thuaj Te Dua

Nje deshire disponoj me aq zjarr
te te propozoj ty sa me pare
te shterngoj ne krahe te te them te dua
guximi me braktisen te vetem me le mua

sqenka aq e lehte te shpreh ndjenjen time
disponoj cdo gje me ty o zemra ime
ndjenja ime flet ashtu sic do shikim
nje minut te vetem ti behu shpirti im

toka le te dridhet, termet le te kete
gjurme te pa ndreqshme te leje ne jete
tajfuni te fryje, ne det do lundroj
sa shume te dua, ty te dashuroj

ky drejq emocioni me ben aq te marr
belbezoj germa dhe sthem as nje fjale
sa dua te shprehem veq zoti e di
personofikon lumturine ti o dashuri

akoma me mire qenia ime e di cpo vuan
zjarri qe u ndez as oqeni se shuan
nese cdo qelize paralizohet ne mua
merre ti guximin me thuaj te dua