>
LETERSISHQIP
Gentian Ademaj

Dedikim

Nje kenge, poezi te dedikoj me mall
te te them ti ishe dashuria e pare
te te them te dashuroj, te dua
ne mos qofsh askushi, gjithcka je per mua.

Je lindja e jetes, vazhdimi i saj
shoh detin e kalter, per ty ndjej mall
aq larg ti ndodhesh, afer me ke
se di ku ndodhesh brenda zemres je.

Citatet per ne sdo kene te sosur
edhe kur gjithcka te jete fundosur
mendova te te harroja ne paqe te rri
shpirti im prehet i qete kur ne mendje te kam ty.

Nje fjale, proze dua te dedikoj
te te them te dua, sa te dashuroj
te te them je endrra, kuptimi i saj
dhe nje here te te puth, le te vdes pasandaj

DËRGOI: