>
LETERSISHQIP
Simona Shalcanj

Do Te Dua

DO TE DUA
DO TE DUA EDHE NESE VUAJTJE ME SJELL
DOTE DUA EDHE NESE VDEKJEN MA AFRON
DO TE DUA EDHE NESE KJO DASHURI MUA ME VRET, DO TE DUA SI TANI E PERGJITHMONE, DUA TE JEM ATY KUR TI FLE SI ENGJELL, TE DEGJOJ TEK MERR FRYME, TE SHOH KUR TE ZGJOHESH NE MENGJES, DUA TE JEM DITA JOTE E RE, DUA TE JEM NATA JOTE E MIRE, DUA TE JESH TI JETA QE UNE JETOJ CDO DITE. NE ZEMREN TIME JE I ULUR TI, SA TE JEM GJALLE NUK DO TE DUA TJETER NJERI TI PER MUA JE I VETMI DASHURI, NUK MUND TE KERKOJ ME SHUME LUMTURI, I LUTEM ZOTIT TE TE KEM TY, DHE DO TE VDES DUKE TE MENDUAR DHE DASHUR VETEM TY.