>
LETERSISHQIP

Si Do Te Jete

SI DO TE JETE
KURPERHERE TE PARE DO DAL PARA TIJ.
KUR TE SHIKOJ NE SYTE E TIJ TE KALTERT.
KUR TA NDIEJ BUZEQESHJEN E TIJ NE LEKUREN E TIJ. KUR NUK DO TA DI SE A KAM TE FTOHTE, APO DJERSITEM. SI DO TE JETE PERQAFIMI I PARE? KUR TE SHTRIHEM NE KRAHET E TIJ. KUR NGROHTESIA E TIJ TE ME RRETHOJ ZEMREN. KUR TE ME MARR AFER VETES VETEM LEHTAS, KUR FUQIA E TIJ TE ME BEJ TE DOBET. SI DO TE JETE PUTHJA E PARE? KUR BUZET E TIJ LEHTAS DO TI PREKIN TE MIAT. KUR TI MBYLL SYTE DHE VETEM TA NDIEJ. KUR PUTHJA KURRE TE MOS MBAROJ DHE UNE TE MOS DUA TI HAP, KUR TE JETE SI ENDERR, SI DIELLI NATEN YJET DITEN. SI DO TE JETE DASHURIA E TIJ? KUR TE ME RRETHOJ SIKUR SE ERA E NGROHTE E VERES, KUR TEK AI DO JEM GRUA, E DASHURA, POR EDHE FEMIJE KUR TRUPAT TANE TE LIDHEN DHE TE BASHKOHEN, KUR VETEM NJE GJE QE DESHIROJ ESHTE TE JEM