>
LETERSISHQIP
Simona Shalcanj

Spital

NE KORRIDORIN E SPITALIT PO LUTEM NE NJE QOSHE. PSE ZOTI I MERR NJEREZIT PA DALLIM MOSHE. DOKTORET NUK JAPIN SHPRESE, NUK BEJNE EFEKT ILACET. ZOTI KESHTU E PASKA SHKRUAJTUR, SHPIRTI YT TE PREHET NE PAQE. NE SIRTARIN TIM KAM DISA FOTO TE VJETRA GJURMET E TUA NE KARTOLINA DHE LETRA. TASH JE NE BOTEN TJETER NUK NA NGROH I NJEJTI DIELL. TI ISHE NJE ENGJELL NE TOKE TANI JE NJE ENGJELL NE QIELL. KU JE TI?KU JE TANI? TE GJITHEVE NA MUNGON CDO DITE QE KALON. ISHIN MOMENTET E FUNDIT TE NDALET DHE FRYMA NGADALE I MBYLL SYTE, PUSHOI EDHE ZEMRA. MBI PIANON E VJETER PER TY PO KENDOJ SOT PO E DI QE S'DO KTHEHESH AS ME LUTJE AS ME LOT. KURRE S'DO TE HARROJ NE ASNJE CAST TE JETES, CDO DITE TE MENDOJ DHE VAZHDOJ I THEM VETES SE KA NJE BOTE ATJE KU PREHESH TI, SE NJE DITE DO TE SHIHEMI PERSERI. KJO POEZI ESHTE PER TY ZEMRA IME. UROJ QE SHPIRTI YT TE PREHET NE PAQE. NUK KA QENE E SHKRUAR PER NE TE JEMI GJITHMONE BASHKE TE LUMTUR. DO JESH BRENDA ZEMRES TIME PERJETE.